Přehazovaná dívek 2018 – Tábor

097Ve dnech 10. – 11. ledna 2018 jsme se zúčastnili v jihočeském Táboře premiérového 0. ročníku MČR v přehazované dívek ČSMPS. Premiérový byl i náš sportovní výjezd, protože byl na vícedenní sportovní akci pro ryze ženskou kategorii, což se v minulosti ještě neudálo (pouze jednodenní akce). O to více jsme si akci chtěli užít, a myslím, že v každém v nás hluboko plápolal plamínek naděje, že bychom mohli být i úspěšní a třeba přivézt i konečně tu m….edaili!

            Akci uspořádal SK Fopik Tábor z.s. Soutěž probíhala v tělocvičnách SOU Bydlinského 2474. V prostorách areálu SOU měly hráčky zajištěno i ubytování a stravu. Celkem se přihlásilo 10 družstev, ale den před konáním akce se kvůli velké „marodce“ hráček odhlásilo družstvo Mladé Boleslavi, a tak bylo družstev devět. Ta byla rozdělena do dvou skupin. První den proběhly zápasy v jednotlivých skupinách.  Los nás poslal do skupiny s Východočechy – Hradcem Králové, Hostinným a domácími, tedy družstvem Tábora „B“. Hned na úvod jsme turnaj zahajovali s Hostinným a již před utkáním bylo patrné, že soupeřky nepřijely jen na výlet a s míčem to zkrátka umí. Nadějně započatý zápas náš tým nakonec prohrál v poměru 1:2 na sety a nezbývalo, než zmobilizovat síly a snažit se vyhrát zbylá utkání, abychom mohli pomýšlet na zítřejší boje o medaile. To se nám nakonec podařilo a po stále se zlepšujících výkonech jsme po prvním hracím dni skončili druzí, a to byla naděje, že o medaile budeme druhý den opravdu hrát…

     Druhý den jsme ráno museli porazit třetí tým skupiny A, abychom postoupili k vítězům skupin a mohli si to rozdat o vytoužené medaile. Ačkoliv jsme úspěchu podřídili všelicos, (večerka, rozcvičení), utkání začalo šokujícím vedením soupeře 5:0 a ztrátou 1. setu (14:16 po sporném verdiktu rozhodčí)! Druhý set jsme zlepšenou hrou vyhráli opět dramaticky 15:13 a hrál se rozhodující tie-break, který jsme získali v poměru 10:6 !!! Postoupili jsme mezi nejlepší 4 týmy turnaje.

            Bylo jasné, že každý další zápas budou rozhodovat maličkosti. Holky se rozehrály k výbornému výkonu a dokázaly i s potřebným štěstím vyhrát  2 ze tří finálových zápasů!!! Nestačili jsme pouze a opět na suverénní Hostinné, i když o vítězství jsme se tak trochu připravili sami (taktickými chybami, možná i únavou a nervozitou). Dosáhli jsme historicky prvního stříbra pro kolektivní ženský sport našeho sportovního klubu, a to se cení, když k titulu mistra zbývalo tak málo!

Možná příště…..

Za účastníky Mgr. Mrázek Aleš (trenér)

 

Více na stránkách sportovního klubu INTEGRA Chroustovice