Mistrovství ČR ČSMPS v mini kopané 2019

001Mistrovství ČR ČSMPS v mini kopané mužů a juniorů

3. 5. – 4. 5. 2019

Devatenáctý ročník výše uvedené akce přivedl do Chroustovic sportovní týmy ČSMPS, aby svedly boje o titul Mistra České republiky v mini kopané, kategorie mužů a juniorů.
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů z České republiky. Ty se během pátku 3. 5. a  soboty 4. 5. snažily ve 28 zápasech prokázat svou kvalitu a odvézt si titul mistra ČR pro rok 2019. V osvědčeném „turnajovém modelu“ (2 skupiny, následné souboje o postup) hned úvodní zápasy naznačily, že nabídnou atraktivní, dynamické výkony a na góly bohatá utkání.   Kdo chtěl bojovat o medaile, musel si udržet stabilní výkonnost a co nejméně ztrácet body.
Titul mistra České republiky si nakonec odvezl tým ze severu České republiky – HANDISPORT LIBEREC, který po nejstabilnějších výkonech porazil ve finálovém duelu loňského vítěze tým Olympu Jirkov. Třetí skončil tým reprezentace ČSMPS, když v semifinálovém zápase prohrál s Libercem na pokutové kopy.
Všichni účastníci turnaje si odvezli, tak jak je tomu v Chroustovicích zvykem, kromě sportovních zážitků a medailí také sportovní ceny, za které patří dík organizátorům a především podpoře sponzorů.  
Ocenit je třeba nasazení sportovců, kteří v krátkém časovém úseku absolvovali nemálo zápasů, rovněž kvalitu rozhodování sudích i stabilní sportovní a ubytovací zázemí. Sympatickou atmosféru turnaje zachovalo i počasí (nezmokli jsme). Připojím-li fakt, že se nám vyhýbala i zranění, nezbývá než si přát, abychom za takovýchto okolností mohli poměřit síly zase příští rok…

Zpráva-mini-kopaná-2019_page-0001

 

 Za organizátory:    Mgr. Mrázek Aleš