„Dožínky 2017“ na pardubickém zámku

01Jako již tradičně, zúčastnili se žáci a pedagogové našeho učiliště prezentační akce „Dožínky“, která proběhla 24. září 2017 v objektu pardubického zámku pod záštitou Pardubického kraje.  Naše škola v letošním roce prezentovala obory „Módní dekoratérka, Prodavač a Aranžér“, při níž naši žáci –  dekoratéři společně s učiteli předvedli výrobu květinových manžet, dekorativních váčků a pro nejmladší návštěvníky připravili oblíbenou zábavu – malování na obličej.  Při prohlídce zručnosti našich aranžérů měli návštěvníci možnost vyzkoušet si výrobu tradičních i specifických podzimních aranžmá. Pro nejmladší návštěvníky k tomuto účelu posloužily vhodně připravené a zařízené dětské dílničky. Dospělé návštěvníky zaujala nejvíce přízdoba okrasné dýně či vypichovaná podzimní manžeta, dětem naopak zářily oči při pohledu na tvorbu šiškových skřítků a žabiček. I přes rozmary počasí se akce velmi vydařila a největší odměnou pro všechny aktéry se stala spokojenost a zájem velkých i malých návštěvníků.

Zapsala:  Mgr. Jana Jánová a Jana Řeháková