IV. ročník MČR ČSMPS ve futsalu mužů a juniorů 2017

  1. -17. 11. 2017 (Chroustovice/Moravany)

005V líbivém a moderním prostředí sportovní haly v Moravanech změřilo síly tentokrát 6 mužstev včetně reprezentačního výběru. Veškeré služby (ubytování, stravu, dopravu) zajišťoval účastníkům osvědčený a vstřícný partner – Odborné učiliště Chroustovice.
Vzhledem k  počtu účastníků zvolili pořadatelé nejspravedlivější herní model, tedy systém utkání každého s každým. 16 zápasů, které byly vměstnány do dvou hracích dnů, prověřilo jednotlivá mužstva jak po herní, tak hlavně po fyzické stránce, která byla mnohdy příčinou drobných zranění (svalová namožení, výrony…), ale přesto k jednotlivým zápasům nastupovala mužstva s nadšením a touhou vyhrát.
K vidění byly velice pěkné sportovní výkony a dramatické zápasy, které potvrdily dynamiku a atraktivnost futsalu a zároveň stoupající herní kvalitu turnaje. O jeho vítězi se rozhodovalo do posledního utkání, protože šanci odvézt si titul mistra měla před závěrečným utkáním hned dvojice týmů. Mistrem ČR se pro rok 2017 nakonec premiérově stal tým ze severu Čech – Handisport Liberec. Pořadí, výsledky a individuální ocenění jsou součásti přílohy.
Organizátoři děkují účastníkům za příkladnou reprezentaci svých oddílů, sponzorům za přízeň, díky níž neodjel žádný z účastníků „s prázdnou“ a těší se, doufejme, na příští jubilejní 5. ročník.

Mgr. Mrázek Aleš – hlavní organizátor