Bidfood EXPO 2017

Dne 15. 11. se zúčastnili zaměstnanci školní kuchyně a učitelky odborného výcviku v oboru „Cukrář“ veletrhu Bidfood EXPO 2017 v Praze. Je to největší gastronomická událost pro odbornou veřejnost v ČR. V průběhu dne probíhala show šéfkuchařů Emanuela Ridi, Zdeňka Pohlreicha, Fabio Lorenzoni a Marka Raditsche.  S těmito šéfkuchaři se rovněž konala gastronomická diskuse, která byla velice zajímavá. Diskutovalo se o školním stravování / spotřebním koši, finančních normách, HACCP /. Prezentace probíhala v padesáti speciálních stáncích, ve kterých byly podávány odborné informace, novinky Bidfoodu a probíhaly ochutnávky jednotlivých potravin. Z této akce jsme si přivezli mnoho nových zážitků, zkušeností a informací o nejnovějších trendech současné gastronomie. Tyto poznatky se budeme snažit zavést do naší praxe a zdokonalit tak stravování v naší škole. Za cukrářský úsek jsme oslovili dvě firmy na předváděcí akci svých výrobků pro naše žáky.

Zapsala: Hana Štěpánková – vedoucí kuchyně a ŠJ