Gastro soutěž „Barvy jara a Velikonoc“

001Ve středu 13.března 2019 se pod záštitou starosty města Lomnice nad Popelkou konal sedmý ročník soutěže odborných dovedností Barvy jara a Velikonoc. Pořádající SŠ Lomnice nad Popelkou tuto gastronomickou akci uspořádala opět v reprezentativních prostorách lomnického zámku.
Soutěž byla veřejná, a tak  návštěvníci mohli během celého dopoledne sledovat odborné dovednosti žáků ze všech osmi zúčastněných škol. Práci soutěžících v průběhu celé akce pozorně kontrolovala tříčlenná odborná porota, pro kterou hlavními hodnotícími kritérii byla čistota, profesionálnost provedení, dodržování  hygienických zásad, vzhled, originalita a celkový dojem. Soutěžící zároveň museli odpovídat na jejich odborné otázky.
Naše škola měla zastoupení v oboru kuchařském, cukrářském i pekařském a všechny  žákyně vybojovaly ve svých kategoriích druhé místo se stříbrnými poháry.
V kategorii kuchařů  Eliška Pelikánová připravovala soutěžní exponát studené kuchyně s použitím jarních bylin a přírodních barviv. Diana Peškeová prezentovala  pekařský výrobek na téma „Zdobený koláč z křehkého těsta“ a Eliška Holá v cukrářské kategorii vyráběla slavnostní dort s názvem „Jarní dívka“.
Naše žákyně si přivezly ze soutěže kromě pohárů a diplomů také spoustu zážitků, nových zkušeností a zaslouží si pochvalu za vzornou reprezentaci školy.