Gastrohvězda školních jídelen

Projekt Pardubického kraje „Kuchyně našich babiček“, který propaguje moderní a zdravé vaření stále žije svým životem. Výsledkem spolupráce naší školní jídelny a partnerské jídelny v Kojetíně, o které jsme již na těchto stránkách psali, je i ocenění zřizovatele. Na poradě ředitelů škol jsme obdrželi cenu radního zodpovědného za školství Ing. Bohumila Bernáška „Gastrohvězda školních jídelen“.
Popisovaná spolupráce přináší své ovoce i nadále. Na září je plánováno společné vaření v samotném Kojetíně. Kuchyně této organizace je moderně vybavená a každá návštěva je pro nás velice inspirativní. Na základě těchto zkušeností a projektu zřizovatele bude naše školní kuchyně, kde probíhá zároveň odborný výcvik kuchařů, zmodernizována v nákladu 1,2 mil. Kč. Provoz si polepší o nový konvektomat, vodní fritézu a velký kuchyňský robot.